Z „třicítky“ kulatiny kovali kováři v Rýmařově „očko“ k obří turistické známce, kterou u příležitosti výročí 10 let turistických známek v ČR představí Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Turistické známky, které se staly sběratelským šlágrem cestovatelů a turistů po celé naší republice i za hranicemi, se tak zapíší do České knihy rekordů. Rekordní známku musí přenášet minimálně 2 zdatní chlapi - má průměr celých 100 cm a váží 40 kg!

Zhotovená je ze smrkového dřeva a znázorňuje příznačně motiv skupinky turistů mířících ke staré (dnes již neexistující) rozhledně na vrcholu Pradědu.
Po celé ČR je už přes patnáct set známkových míst – tedy památek, přírodních či městských lokalit, hradů a zámků, které mají svou vlastní turistickou známku.

 

Známka zakotví v Pelhřimově

Na veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2008 bude „obr“ vystaven od čtvrtka do neděle na stánku Pelhřimov – město rekordů (pavilon V, č. 165) a poté poputuje do expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, které jeho vznik iniciovalo a kde známku budou moci turisté obdivovat už nastálo.

Ve čtvrtek se navíc uskuteční na stejném místě i pokus o překonání českého rekordu v počtu kliků za 1 minutu.

Václav Kořínek přijede do Brna z Kroměříže, aby dokázal, že 101 kliků za 60 vteřin, nemusí být krajní mezí, kterou by u nás už nikdo nezdolal.

Pokus o zápis do České knihy rekordů je naplánován mezi 11.30 a 12. hodinou.