Rekonstrukce bývalého kluziště stála devět milionů korun, přičemž téměř sedm a půl milionu bylo čerpáno z dotací, zbytek hradilo město ze svého rozpočtu.

Bývalý Leďák poslouží i v létě

Podle starosty města Františka Plešáka se tato investice vyplatí.
 
„Největší přínos vidím v tom, že v současné době je tento areál využitelný po celý rok, nejen v zimě, jak tomu bylo doposud. Hřiště se tak stalo víceúčelovým sportovištěm a může být využito i větší skupinou osob,“ zhodnotil Plešák.
 
„Rádi tam chodí například i maminky s malými dětmi, protože je tu nově zřízen i dětský koutek. Kromě toho tam trénují i sportovní oddíly. V zimě navíc plánujeme plochu zaledovat a pořádat tam veřejné bruslení,“ prozradil starosta s tím, že doufá, že zájem ze strany obyvatel Žirovnice potrvá i nadále.
 
Kromě běžných sportů, jako je fotbal nebo basketbal, mají sportovci možnost využívat i jiné vymoženosti hřiště. Za zmínku stojí umělá horolezecká stěna nebo dráha pro in–line bruslení.
 
Kvalitní hřiště si pochvalují zejména učitelé místní základní školy.

Na tělocvik nemusí daleko

„Za vhodného počasí využíváme sportoviště na tělesnou výchovu a jsme velice spokojeni. Výhoda je v tom, že máme na hřiště blízko. I dětem se tam dobře cvičí, protože je tam kvalitní povrch, který je ideální pro běh a pro míčové hry,“ pochválila učitelka tělesné výchovy Jindra Plešáková.