Na novém sportovišti si na své přijdou nejen vyznavači míčových her.

Centrem hřiště bude plocha s umělým povrchem, který je vhodný k hraní malého fotbalu, košíkové, florbalu, volejbalu nebo odbíjené. Okolo centrálního hřiště povede ovál pro in-line bruslení. Nezapomnělo se ani na dvě sprinterské dráhy a pískové doskočiště.

Novinkou bude též lezecká stěna či dětský koutek s prolézačkami. Celý areál pak obklopí plot, aby nové zázemí příliš nelákalo vandaly.

„Náklady na přestavbu kluziště na moderní sportoviště se vyšplhají přes osm milionů korun. Získali jsme dotaci sedm a půl milionu korun. Zbytek nákladů uhradíme z městského rozpočtu,“ sdělil starosta Plešák.

Hokejisté mají smůlu

Jenom vyznavači zimních sportů přijdou zkrátka. Kluziště bude scházet především hokejistům.

„Centrální hřiště se v zimě dá postříkat vodou a zaledovat. Takže děti o bruslení nepřijdou,“ argumentoval František Plešák.

„Žirovnický leďák nám samozřejmě bude chybět. Přestavba se dala řešit i jinak. Hřiště mohlo dostat povrch pro in-line bruslení. V létě by se tam hrály míčové sporty. V zimě by se zalednilo a sloužilo našim potřebám. Teď budeme muset na tréninky dojíždět do Pelhřimova nebo Jindřichova Hradce, což se nám pochopitelně prodraží,“ uzavřel Jiří Skořepa za HC Slavoj Žirovnice s tím, že se kvůli nedostatku peněz obává odlivu zejména dětí od hokeje.