Jeho setrvání považují nadále za neudržitelné, a to zejména z důvodu nevhodného způsobu komunikace a přístupu k celému případu záměny novorozených Nikoly a Veroniky, napsal dnes právník Igor Veleba náměstku kraje Vysočina Pavlu Hájkovi v dopise, který má ČTK k dispozici.

Rodiče se rozhodli na kraj s prohlášením a požadavky obrátit v reakci na tiskovou konferenci, kterou uspořádala nemocnice v pátek.

"Tvrzení vedení nemocnice, že dcery Nikola a Veronika byly řádně označené tak, aby byla vyloučena jejich záměna, považujeme za tendenční a lživé," řekl Veleba ČTK. Tvrzení je podle něj v příkrém rozporu s pořízenými fotografiemi Jana Čermáka, otce jednoho ze zaměněných dětí.

Zcela zásadně rodiče protestují proti prohlášení náměstkyně ředitele nemocnice pro ošetřovatelskou péči Elišky Klimešové, že matky nevyužily možnosti mít děti bezprostředně po porodu u sebe, že o tuto možnost nestály.

Vedení nemocnice zcela nepochopitelně volí konfrontaci i za situace, jež je přímým důsledkem záměny dětí po porodu, tedy v přímé souvislosti s pochybením zaměstnanců nemocnice. Setrvání ředitele ve funkci podle rodičů nepomůže řešení jejich situace ani nápravě pověsti nemocnice.

Radní kraje se podle Hájka budou situací v nemocnici zabývat na úterním zasedání, kdy by měli přijmout adekvátní usnesení.

Právě za špatnou komunikaci kraj Vysočina odvolal loni ředitele havlíčkobrodské nemocnice Josefa Pejchla v kauze heparinových vražd.