Knihovnu ovšem místnost vůbec nepřipomínala. Místo regálů plných knih tam stály velké reflektory, které byly namířené na sedící mladou dívku, za níž bylo naaranžované pozadí.
 
Důvodem návštěvy známého umělce a proměny knihovny na ateliér byl workshop, kteří připravili pro pacovské gymnázium lidé z internetového fotografického serveru.

Fotografie jako koníček

Studenti se totiž v minulém roce umístili na předních místech soutěže, kterou tento server pořádá. Zástupci fotoakademie jim proto nabídli možnost dalšího zdokonalení se prostřednictvím workshopu. Škola návrh přijala.
 
Tři učebny se proto v pondělí na čtyři hodiny proměnily ve fotoateliéry s nejmodernější technikou, jejíž funkce a využití se snažili vysvětlit vybraným studentům skuteční profesionálové.
 
„V dnešní době je dobré, když má mládež nějakého koníčka a něčím se zabaví. Fotografie má dnes daleko větší možnosti než v minulosti. Proto si myslím, že tato akce je pro studenty smysluplná,“ uvedla ředitelka firmy Fotografie.cz Helena Macenauerová.
 
Studenti vyslechli výklad o kompozici, využití světla, funkcích fotoaparátů, jaké chyby lze při fotografování udělat. Součástí byla i práce s počítačovými programy, které dokáží fotografie dále upravovat.
 
„Fotím velice ráda, a proto workshop oceňuji,“ svěřila se studentka Anna Vacková. S nadšením se zúčastnila i její kamarádka Eva Stupková. „Focení se věnuji tři roky a fotím hlavně pomocí makro režimu. Doufám, že mé znalosti budou po dnešku o něco podrobnější,“ dodala Stupková.