Vlaky nebudou v úseku mezi Táborem a Soběslaví jezdit od soboty po dobu deseti dnů, výluka skončí v pondělí 14. května, informoval dnes ČTK mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. S podobnými obtíženi se cestující setkali již na přelomu března a dubna. Další výluka v tomto úseku je naplánována až na září.

Osobní a spěšné vlaky nahradí autobusy; mezinárodní rychlíky a expresní vlaky budou odkloněny přes Plzeň. V uzavřeném úseku je pak navíc v době jejich průjezdu nahradí autobusy. Autobusy pojedou do Tábora i z Jindřichova Hradce. Týkat se to ale bude jen vybraných rychlíků. Zastávky na cestě tam i zpět jsou v Kardašově Řečici a v Soběslavi. Čas, kdy budou odjíždět, je uveden ve výlukovém jízdním rádu. Cestující by měli zároveň počítat i se zpožděním.

Zpoždění vlaků se bude zároveň týkat tratě z Tábora do Horní Cerekve přes Pacov, Pelhřimov a to z důvodu čekání na spoje v Táboře.

"U osobních i spěšných vlaků a rychlíků ve směru z Tábora na České Budějovice se předpokládá zpoždění zhruba 15 až 20 minut. Přípojné osobní vlaky čekají deset minut po svém pravidelném odjezdu, rychlíky 5 minut po svém pravidelném odjezdu. Ve večerních hodinách jsou tyto doby u některých vlaků prodlouženy," uvedl mluvčí.

České dráhy plánují, že letos kvůli stavbě železničního koridoru nepojedou vlaky mezi Táborem a Soběslaví celkem 35 dní. Další výluky jsou naplánovány od 21. září do 6. října a od 5. do 6. prosince.

Čtvrtý železniční koridor propojí Prahu s Českými Budějovicemi a povede až do rakouského Lince. Hotov má být do roku 2016 a jeho stavba přijde na 42 miliard korun. Dvoukolejná trať zvýší rychlost vlaků až na 160 kilometrů za hodinu. Již v příštím roce by měla modernizace pokračovat na jednom z úseků Veselí nad Lužnicí-Doubí, Tábor-Sudoměřice či České Budějovice-Nemanice.