Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OD SOUSEDŮ: Větrný park ve Stonařově čeká velká studie EIA

Stonařov - Studii, zabývající se vlivem na životní prostředí, takzvanou velkou EIA, musí, kvůli připomínkám dotčených institucí a obcí, před výstavbou osmi větrných elektráren v katastru Stonařova udělat investor akce, brněnská firma e3 větrná energie.

13.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Stanislav Jelínek

Připomínky k plánované akci vznesly například Česká inspekce životního prostředí, jihlavský magistrát, kraj Vysočina a město Brtnice.

„V okolí výstavby se podle provedeného ornitologického průzkumu vyskytuje 97 druhů ptáků, z čehož 28 jich patří mezi druhy zvláště chráněné.

Předloženým záměrem bude navíc dotčen krajinný ráz. Požadujeme proto pokračovat v posuzování vlivu na životní prostředí a doplnit zejména vyhodnocení vlivu záměru na populace netopýrů,“ uvedl Vítězslav Novák, ředitel oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí Havlíčkův Brod.

Na faunu a flóru se ve svých připomínkách odvolává i město Brtnice.

Snížit počet větrných elektráren naopak doporučil odbor životního prostředí.

Na základě těchto a dalších vyjádření byl proto projekt zařazen krajským úřadem k posouzení do velké EIA.

„V okolí výstavby se podle provedeného ornitologického průzkumu vyskytuje 97 druhů ptáků, z čehož 28 jich patří mezi druhy zvláště chráněné.“
Vítězslav Novák, ředitel oblastního inspektorátu


„Rozhodnutí krajského úřadu samozřejmě plně respektujeme a jsme připraveni zajistit potřebnou dokumentaci,“ řekl manažer plánování společnosti e3 větrná energie Jan Bartolčic. „Uvědomujeme si, že se v rámci kraje Vysočina jedná o relativně velký projekt, který si vyžaduje důkladné posouzení,“ uvedl.

„Od výstavby větrného parku ale určitě nechceme ustoupit a i nadále ji chceme realizovat,“ doplnil jednatel společnosti Jiří Matějka. EIA, studii, zabývající se vlivem na životní prostředí, naopak přivítal starosta Stonařova František Plavec. „Z pohledu městyse je provedení velké EIA jedině přínosem. Alespoň se můžeme spolehnout na to, že bude vše v pořádku,“ dodal první muž Stonařova.

Sto padesát metrů vysoké větrníky u Stonařova by mohly vyrůst v řádu dvou až tří let. „Jedno zařízení se pohybuje kolem 2,5 milionů Euro,“ uzavřel Matějka.

13.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení