„Je to o strach. Podívejte, jak to tu vypadá i ve dne. Rozkopané odpadkové koše, nápisy nastříkané na domech. Ještě, že tam večer nemusím,“ pravila Jiřina Hrbková, která dojíždí do města z nedaleké obce.

Výtržník se pokaždé lapit nenechá

Kameničtí policisté mají s nevítanými nádražními návštěvníky zkušenosti. „Jezdíme tam každou chvilku. Pokaždé je ale nechytíme,“ potvrdil vedoucí obvodního oddělení Bohumír Kos, že zatočit s podobnými projevy zločinnosti není vůbec snadné.

Příliš nepomohla ani mříž, která před dvěma týdny zahradila vstup do kouta za prodejnou a do čekárny. Právě tam mladíci dříve „dováděli“ nejvíce. Rozbitá okna i dveře, rozlámaná umyvadla, to vše patřilo k všednímu koloritu nádraží. Stranou zájmu nezůstal ani opakovaně vykradený novinový stánek.

Nyní se skupinka přesunula na lavičku přímo na nástupišti. „Tam už ti kluci jsou více na očích, což by jim nemuselo vyhovovat. Přece jenom je tu každý zná. Snad si už dají pozor,“ vyslovil přání kamenický starosta Ivan Pfaur. Jedním dechem ale doplnil, že i vzhledem k zápalkám nastrkaným ze vzteku v zámku u mříže asi není úplně vyhráno.

Skateboard každého nezláká

Jako jedno z konstruktivních řešení nepřístojností se nabízí najít hloučku nezbedníků nějakou lepší zábavu. „Oni tam jen dřepí, vykuřují a popíjejí. Z toho nic dobrého nevznikne. Co třeba udělat nějaké hřiště, ať sportují,“ nadhodila Hana Senderáková. Pfaur si myslí totéž. „Také z toho důvodu jsme nechali postavit skateboardový park na předměstí. Ani tato moderní záliba ale každého z nich asi nepřitáhne,“ konstatoval.

Podle policistů by opravdu pomohl snad jedině kamerový systém. „Ten by ohlídal nejenom nádraží. Nejsem si ale jistý, zda si menší město jako my může tak drahé řešení dovolit,“ pokrčil vedoucí obvodního oddělení rameny.