V době letních dovolených slibují úředníci, že všechna podání a žádosti vyřídí jako obvykle. I při zmenšeném počtu pracovníků mají úřady pracovat normálně.

Nechystá se například ani omezování úředních hodin.

„Záskok za pracovníky, kteří budou na dovolené, máme plně zajištěn. Jsme otevřeni veřejnosti, takže kdokoliv o prázdninách přijde, vždy se mu některý z našich úředníků bude věnovat,“ přiblížil starosta Žirovnice František Plešák.

Radnice zůstanou otevřené

Obdobně jsou na tom i v Kamenici nad Lipou, Pelhřimově nebo Humpolci. „Úřední hodiny v době letních prázdnin neměníme. Vždy se na úřadě najde náhrada za toho kterého pracovníka,“ informoval tajemník Městského úřadu v Humpolci Jiří Fiala.

Podle něj radnice snad nikdy předtím v minulosti úřední hodiny o prázdninách neupravovala. „Pokud mi sahá paměť, tak jsme hodiny pro veřejnost o letních dovolených nikdy nemuseli měnit,“ dodal tajemník.

Úřední hodiny pacovské radnice, které jsou platné od 1. ledna 2004, také zůstanou nezměněny. „Dva měsíce prázdnin nic nemění. Vše zůstane při starém,“ zdůraznila tajemnice pacovského úřadu Eva Smrčková.

„Ještě, aby si úředníci o prázdninách krátili pracovní dobu. Už tak mi občas přijde, že se na úřadech zrovna dvakrát nepředřou. Samozřejmě nehážu všechny do jednoho pytle,“ mínila Marie Konečná.