„Každý rok obnovujeme na 500 km turistických cest a k tomu ještě značíme třetinu cest nových,“ prozradil Pavel Pípal, který je členem Klubu českých turistů už celých třicet let.

Do terénu vyráží členové klubu už na jaře a jak dále uvedl Pípal, zbývá ještě obnovit hlavně Pacovsko. „Dost práce nás čeká také v Nové Cerekvi, Košeticích a u Červené Lhoty,“ vysvětlil Pavel Pípal.

Trendem nejsou pouze turistické trasy pro pěší a pro cyklisty, ale postupně vznikají i trasy lyžařské a hipotrasy, tedy stezky pro turisty na koních. To se však zatím Pelhřimovska netýká.

„Žádné hipotrasy ani trasy pro lyžaře u nás nejsou. Stejně tak pravých cyklotras je u nás málo. Nevím to přesně, ale v celém kraji je asi jen jedna nebo dvě,“ dodal Pípal.

To však výletníky nijak netrápí. „Nejčastěji jezdím po silnicích druhé a třetí třídy. Na klidnou projížďku je to téměř ideální, protože se tak vyhnu hustému provozu. Víc cyklotras bych uvítala, ale mám mapu, a tak si poradím i bez nich,“ usmála se Iva Novotná, která má jízdu na kole po zdejší kopcovité krajině jako koníček.