Poprvé pojedou tramvaje v září

„Naše město potřebuje kvalitní dopravní infrastrukturu a jediné rozumné řešení je vybudování tramvajové dopravy,“ podotkl starosta Pelhřimova Leopold Bambula a dodal, že plány na stavbu jsou již zhotovené.
„S realizací stavby se začne prvního února 2008, tramvaje by poprvé měly vyjet v září. Tratě budou pro Pelhřimov dvě. První ze Starého Pelhřimova přes centrum, až do průmyslové zóny Lhotka. Ta druhá povede od rybníku Stráž až do lokality Polní Dvůr,“ prozradila Sandra Chvojková, tisková mluvčí AŽD Praha, firmy která celou zakázku bude provádět.
„Jsem ráda, že zde bude konečně levná doprava, kterou se dostanu, kam potřebuji,“ pochválila si novinku v pelhřimovských ulicích Jiřina Pilná.
Také místostarosta Tomáš Dufek je tramvajím v pelhřimovských ulicích nakloněn. Jak Deník zjistil, nyní zvažuje prodej svého zlatíčka, jak familiérně oslovuje svůj automobil značky Opel Astra. „Ano, vůz skutečně prodám. Už jsem dokonce přilepil na okénko ceduli s inzerátem,“ potvrdil Dufek. Podle něho je totiž cestování tramvají nejen ekologické, ale hlavně ekonomické. „Protože to se vyplatí,“ vzkazuje všem obyvatelům Tomáš Dufek.

Stavba za miliony

„Celá realizace projektu Tramvaj v Pelhřimově bude stát více než jedenáct milionů korun,“ informovala Sandra Chvojková.
Provozovatelem tratí bude město Pelhřimov. Tramvajové depo je naplánováno v areálu technických služeb na Myslotínské ulici. Jízdné je již předem určeno. Bude jednotné a cena pět korun.