Hodnotitelská komise vybrala pelhřimovský produkt z šestnácti přihlášených. Cílem soutěže, která je zaměřena na výběr nejlepších turistických nabídek v České republice, je podpora nových turistických produktů.

Na zřízení Pelhřimovské vstupenky se dohodli tři provozovatelé sedmi místních turistických cílů: Muzea strašidel, Síně Lipských aneb Prvního českého MÚZYa, Galerie M, výstavní síně kostela sv. Víta, Muzea rekordů a kuriozit, expozice Zlaté české ručičky - Unikáty ze sirek a Muzea Vysočiny Pelhřimov.

Návštěvníkovi města tak stačí zakoupit v kterémkoli z těchto míst společnou vstupenku s celkovou 20% slevou, jako bonus navíc získá slevy ve vybraných restauračních zařízeních. Pelhřimovská vstupenka platí celý kalendářní rok a turistu tak motivuje k opakované návštěvě. Atraktivní nabídku návštěvníci města hojně využívali již v minulém roce.

„Pelhřimovská vstupenka – slevy pro každého“ získala také Cenu Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Cenu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.Cenu za město Pelhřimov převzal ředitelKulturního zařízení města Pelhřimova Martin Ecler, který si takéspolečně s týmem spolupracovníkůpřipsal velký díl úspěchu na probuzení nového produktu. Celý projektvznikl za podpory města Pelhřimov.

"K realizacinápadu blahopřeji.Zakoupením Pelhřimovské vstupenky je návštěvník motivován knávštěvě všech důležitých turistických cílů města.S tímto systémem nabídky mají v Pelhřimově již několik let zkušenosti.Podobný systém nabídkymůže být zajímavým vzorem a motivací pro krajská zařízení jako jsou například krajskámuzea a galerie,"komentoval zisk cenyhejtman Vysočiny MilošVystrčil, který na místě ihned po udělení ceny řediteli Kulturního zařízení Pelhřimov MartinuEclerovi i jeho spolupracovnicím osobně poblahopřál.