Města a obce na Pelhřimovsku pomalu začínají s přípravami na zimu, co se týče nákupu posypových materiálů nebo údržby strojů.
 
Stejně tomu je i v Černovicích. Tady je situace o to komplikovanější, protože ve městě neexistují technické služby jako takové.
 
„Posypové práce a údržbu komunikací přes zimu pro nás, jako pro město, smluvně zařizuje soukromník. Z mého pohledu je to bez problémů. Jde o dlouhodobou spolupráci a nikdy nic nebylo zanedbáno,“ uvedl starosta Černovic Ladislav Novotný.
 
Podle Novotného je údržbář opravdu svědomitý člověk. „Když je sněhová kalamita, jezdí i dlouho do noci a začíná brzy ráno,“ pochválil Novotný s tím, že letos bude město zřejmě těžit z toho, že loni byla mírná zima, a proto se ušetřilo.
 
„Posypové materiály máme v zásobě ještě z minulého roku. Předpokládáme tedy, že nás zima nezaskočí. Samozřejmě, že v rozpočtu máme vyčleněnou část peněz i na letošní údržbu silnic v zimě, přesnou částku konkrétně na posypový materiál zatím neznám,“ sdělil starosta.
 
Podle předpovědi se už v pátek od středních poloh budou vyskytovat sněhové přeháňky. Pouze čtyři stupně se čekají v sobotu, kdy se sněhová přeháňka může objevit i v nižších oblastech.