Normální tábor

„Tábor, který pořádáme, je sice zaměřený na ekologii, ale ve skutečnosti hlavně chceme seznámit děti s přírodou,“ vysvětlil hlavní vedoucí tábora Richard Rod s tím, že ekologické aktivity jsou spíše takovým zpestřením.

Podle něj jsou děti nejšťastnejší, když mohou hrát nějaké hodně akční hry.

„Nejradši mám střílení z luku, to můžu dělat pořád,“ svěřila se dvanáctiletá Jana Kyselová a hned potom odběhla k balíku slámy, do kterého se zrovna střílelo jako do terče.

To ale nebyla jediná, zájemců o střelbu se tam mezitím sešla celá fronta. „My jsme si radši vyrobili luky vlastní, protože tak si alespoň více zastřílíme. Ale není to takové, jako s opravdovým lukem,“ podotkl klouček, který se spolu s dalším pokoušel natáhnout provázek do ohnutého klacíku.

Mezitím, co se střelci pokoušeli zasáhnout papírového jelena, ostatní děti zkoumali velkou mapu umístěnou ve stodole. Na ní se totiž odehrává celá táborová hra.

„My jsme jako osadníci, kteří bojují proti ostrovanům, což jsou naši vedoucí. Za odměnu dostáváme herní peníze, nebo body,“ vysvětlila Míša Juricová a dodala, že když zrovna neválčí, pozorují také různé rostliny nebo zvířata.

Jak řekl Richard Rod, na tábor jezdí hlavně děti, které navštěvují Mravence ve školním roce. „Jsme tady všichni staří známí. S vedoucími se předtím sejdeme a vymyslíme program. Ten záleží na zvoleném tématu, letos to je středověk, loni to byly zase staré řecké báje a pověsti,“ shrnul Rod. Podle něj je o tábor zájem a děti jsou vždy spokojené.