Studenti pelhřimovského gymnázia, kteří navštěvují dějepisný seminář, se seznamovali s tím, jak mohou služeb muzea využívat při studiu.
 
„Dozvěděli jsme se, jak pracovat s historickými prameny, a naučili se hledat informace v odborné literatuře. Myslím, že se mi poznatky budou při práci v semináři hodit,“ líčil nadšeně student Ondřej Liška.
 
„Při vyhledávání informací z historie se spíš vyplatí využívat knihy než internet. Nelze se spoléhat na to, že každý článek na internetu je pravdivý,“ radila historička Miroslava Kvášová pozorně naslouchajícím mladým dějepiscům. Kromě přednášky se studenti seznámili i s muzejní knihovnou. „Všem zájemcům o historii se snažíme pomoci s hledáním věcí, které potřebují,“ usmál se na návštěvu knihovník Jan Tomášek. Pelhřimovské muzeum pořádá pro školy i další zajímavé přednášky a semináře.
 
Žáci si mohou vyslechnout povídání o historii a významných rodácích Pelhřimovska. Program není zaměřen pouze na region. Velký úspěch sklízejí i etnografické přednášky.
 
„Studenti se dozvědí zajímavosti o lidech a jejich stylu života. Mohou si zkusit třeba praní na valše nebo hod střevícem a jablkovou slupkou,“ přiblížila Kvášová.