Po větrném víkendu, který s sebou přivál i kalamitu a neprůjezdnost silnic, nastalo období ledu. To má opět za následek nesjízdnost komunikací.

V úterý ráno se o tom přesvědčil na silnici třetí třídy i řidič kamionu bloudící mezi Pelhřimovem a Libkovou Vodou. Ten se zřejmě chtěl s kamionem otočit na úzké silnici, ale návěs sklouzl do pole.

„Jsem tady od druhé hodiny a neprojel tady jediný sypač,“ rozčiloval se řidič kamionu, který nechtěl uvést své jméno.

„Silnice jsme celou noc udržovali ve sjízdném stavu. Co dělal řidič kamionu v tomto úseku, že takto dopadl, je nám záhadou,“ řekl dispečer Krajské správy a údržby silnic na Vysočině Roman Šabata a dodal, že komunikace druhých a třetích tříd jsou ošetřeny inertním posypem. Pro kamiony bez řetězů tudíž takřka nesjízdné.

„V médiích kvůli zledovatělým silnicím neustále nabádají řidiče k opatrnosti. Ovšem řada z nich si toto upozornění nebere příliš k srdci a jezdí tak, jak jsou zvyklí za sucha,“ řekla Ilona Maděrová z Pelhřimova.

Kluzké chodníky

I lidé ve městech měli často co dělat, aby neuklouzli na chodníku a nezpůsobili si úraz. V nemocnicích v těchto dnech zraněných pacientů nepřibylo.

„Vážné zranění jsme měli zatím jen jedno, a to zlomeninu žeber. Stalo se to mladíkovi při vystupování z autobusu. Od té doby jiné zranění nebylo,“ poznamenala staniční sestra pelhřimovské chirurgické ambulance Dana Hrůzová.