Dva vlaky stály na pelhřimovském nádraží od jedné hodiny odpoledne do čtvrt na tři. Drobný prostoj vznikl pouze cestujícím táborským směrem. Tento spoj nabral přibližně čtvrthodinové zpoždění. Hornocerekvický vlak by čekal na první koleji do čtvrt na tři tak jako tak.
Nelegální stávka
Někteří cestující přesto neskrývali zlost. „Tato stávka je nezákonná. Ukažte mi jediné upozornění. Nevisí tu vůbec nic,“ rozčiloval se muž se sluchátky na uších, který si krátil dlouhou chvíli čtením novin. „Předchozí vyjednávání jsem příliš nesledoval. Jako bývalý ajznboňák si ale myslím, že vlaky jsou od toho, aby jezdily. Měli bychom se umět domluvit,“ pravil osmdesátiletý vysloužilý železničář, který si nepřál být jmenován.
Radostí neskákali ani lidé, kteří zareagovali na stávku již ráno. „Musím jet na odpolední směnu autem. Cesta mě zase bude stát víc peněz. Vlak by vyšel laciněji. Stávka je podle mě zbytečnost. Nic nevyřeší, jen obtěžuje lidi,“ prohlásil rozhořčeně Stanislav Sankot z Dobré Vody.
Pacienti v pelhřimovské nemocnici neměli k hořekování důvod. Zdravotníci si hleděli svých povinností jako obvykle. Jenom si všichni ráno připnuli na oděv protestní oranžovou stužku.
„Domluvili jsme se tak s dalšími dvěma místními odborářskými organizacemi a sdělili jsme to řediteli. Touto stávkou přece nemíříme proti zaměstnavateli a nechceme se nijak dotknout ani našich pacientů,“ vysvětlila zástupkyně Odborového svazu zdravotnictví Jitka Červená.
Samotní pacienti postoj zdravotníků přivítali. „Stávka mě nijak zvlášť nezajímá, ale je fajn, že se o nás sestřičky nepřestaly starat,“ pochválil personál Karel Šimon.
Souhrn stávkového dne naleznete v článku: Stávka skončila, vlaky během ….