„Jedná se o závody, kterých se účastní domovy spadající pod diagnostický ústav v Českých Budějovicích. Dlouhou dobu se vždy konaly v Písku, ale už třetím rokem jsme pořadateli my,“ přiblížil ředitel humpoleckého dětského domova Pavel Matoušek.

Jak dodal, více než o to, kdo vyhraje, jde o zábavu, kterou si všichni užijí, a také o setkávání se mezi sebou.

„Děti se vždycky těší, protože si mohou najít spoustu nových kamarádů. My jsme naopak rádi, že nesedí pouze u počítače nebo u televize a věnují se také sportu,“ podotkl Matoušek.

Nejlepší postupují

A s dobrou náladu i přes nepřízeň počasí přijely všechny týmy. Kromě té jim ovšem nechyběl ani bojovný duch.

„Máme sedmičlennou sestavu, a myslím si, že naše šance jsou slušné. Především ve skoku do dálky,“ podotkla vychovatelka z Dětského domova Boršov Růžena Tomanová.

Dlouholetí pořadatelé z Písku už si tolik nadějí nedávali, ale zato ocenili krásy Humpolce. „Jsme tu poprvé a hned při příjezdu jsme zabloudili, takže jsme si alespoň prohlédli město a musím říci, že se nám tu moc líbí,“ pousmál se písecký vychovatel Radim Koreš.

Děti změřily síly v několika atletických disciplinách. Začalo se během na 50 a 60 metrů, pokračovalo se skokem do dálky i do výšky a také vrhem koulí. Dopolední klání zakončil běh na dlouhé tratě. Odpoledne už patřilo turnaji v malé kopané, na které se nejvíc těšila většina přítomných chlapců.

O co nejlepší sportovní výkony se snažili všichni. Výherci totiž postupují do národního a pak do mezinárodního kola.

„Loni se konalo v Uherském Hradišti a předloni v Maďarsku. Měli jsme tam dokonce naše zástupce, kteří dopadli velmi dobře,“ uzavřel ředitel Matoušek.