Nepůjde ovšem o zbrusu novou záležitost, neboť podobný společný koncert s hudebním seskupením Marimba club již proběhl v loňském roce v Pelhřimově. Zruční muzikanti a návštěvníci akce tehdy společně odehráli hit Karla Svobody a Karla Gotta Lady Carneval.

Zkusíte si tipnout, kolik lidí si tehdy dohromady zahrálo ?

Své tipy můžete zasílat na adresu:

agentura@dobryden.cz

Na nejlepšího tipujícího čeká v expozici muzea Česká kniha rekordů.

Pokud byste si společně s Marimba clubem chtěli zahrát i letos, těšíme se na vás v sobotu na veletrhu v Brně, kde si navíc můžete vybrat tu správnou dovolenou a v rozlehlém stánku Muzea rekordů a kuriozit prohlédnout nové mini i maxi exponáty.

II. otázka

Mezi nejokukovanější exponáty pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit patří nejmenší motocykl v České republice, na němž jeho tvůrce - pan Aleš Spirman - jezdí rychlostí až 55 km/h.

Od čtvrtka do neděle bude tato minimotorka k vidění v expozici Agentury Dobrý den na veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2008 v Brně.

Vloni na ní pan Spirman dokázal vsedě podjet laťku umístěnou ve výši 75 cm nad zemí. Vleže poté podjel laťku ve výši pouhých 58 cm.

Zkusíte odhadnout, jak je minimotocykl vysoký?

Své tipy můžete zasílat na adresu: agentura@dobryden.cz

Na nejlepšího tipujícího čeká v expozici muzea Česká kniha rekordů.

I. otázka

Mezi exponáty, které pelhřimovská Agentura Dobrý den představí již tento víkend na veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2008 v Brně, patří i obří trychtýř vyrobený firmou Neza.
Před třemi lety zahájilo Muzeum rekordů a kuriozit sbírku vzorků vody ze všech koutů světa a právě pomocí obřího trychtýře jsou potom tyto vzorky vlévány do pelhřimovské říčky Bělá, která se tak postupně stává velepotokem s největším počtem přítoků na světě.
V tuto chvíli již soutok vod planety Země obsahuje pětset čtyřicet vzorků z čtyřiašedesáti zemí.

Zkusíte odhadnout, jak je trychtýř vysoký?

Své tipy můžete zasílat na adresu agentura@dobryden.cz a na nejlepšího tipujícího čeká v expozici muzea v Pelhřimově Česká kniha rekordů.
Soutěž pořádá agentura Dobrý den.
Pozvánka do Brna na Veletrh Regiontour 2008
Pelhřimov - Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit představí jako každoročně na veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2008 v Brně nové exponáty a rekordmany.