I když s postupem dne sněžení vystřídal déšť, příval sněhu zaskočil mnohé řidiče.

„V průběhu nedělního dopoledne jsme zaznamenali zvýšený počet komplikací na silnici, za které ve většině případů mohla špatná sjízdnost vozovky,“ řekl pracovník operačního střediska policie Pelhřimov.

„Silnice třetích tříd vůbec nebyly prohrnuty a na uježděném sněhu se téměř nedalo jet. Bylo třeba dávat velký pozor, protože to klouzalo i na rovině, natož v zatáčkách,“ upozornil třiadvacetiletý řidič z Humpolecka.

Řidič kamionu nevyjel do kopce

Ovšem ani silničáři neměli jednoduchý úkol. Podle Miroslava Olšana z dispečinku střediska zimní údržby nejvíce problémů působily řidiči kamionů. Někteří dokonce jeli na letních pneumatikách, což je podle něj bezohlednost.

„Nasadili jsme všechny vozy, přesto se na některých místech vyskytly problémy. Nejhorší situace byla u obce Kámen, kde řidič kamionu zůstal stát v kopci a zablokoval tak dopravu,“ uvedl Olšan.

Více než deset centimetrů nového sněhu způsobilo problémy i na silnici mezi Pelhřimovem a Kamenicí nad Lipou.

„Začali jsme prohrnovat už ve dvě hodiny ráno. Prioritou jsou samozřejmě silnice prvních tříd. Pokud ovšem nastane komplikace na silnici nižší třídy, okamžitě tam vozy vyšleme. Situaci se snažíme řešit operativně,“ dodal Olšan.