„Společnost by potřebovala přibližně o půl hektaru více, než jim můžeme nabídnout. Budou proto zatím hledat vhodnější místo. Cerekev ale ještě nezavrhli,“ uvedl starosta Cerekve Zdeněk Jirsa.

„Na místě pracuje náš akviziční tým. Jak jsou daleko jednotlivá jednání ale nevím. Dostávají se ke mně až akce těsně před realizací. Podklady o Dolní Cerekvi tu nemám. Buď zde ještě jednání pokračují, nebo jsme se s obcí nedohodli,“ míní ředitel Energy 21 pro akvizici Tomáš Buzrla.

Pokud i přes nedostatek místa Cerekev v akci nakonec uspěje, vyroste na celé ploše průmyslové zóny několik řad solárních panelů o velikosti jeden krát jeden metr a výkonem 60 wattů.

„Prostor společnosti do jejich konečného rozhodnutí zatím zablokujeme a nebudeme ho nabízet k využití nikomu jinému. Počkáme, jestli se změní dotační podmínky a dojde ke změně, kterou Energy 21 očekává. Poté bychom zase mohli být ve hře,“ uvedl první muž Dolní Cerekve. „Místní průmyslová zóna tak zatím zůstane bez využití,“ doplnil.

Obec totiž nedostala dotaci na její zasíťování a z vlastních prostředků dát potřebnou částku nemůže. „Zasíťování průmyslové zóny pro nás teď není prioritou. Teď se snažíme sehnat peníze na výstavbu čističky odpadních vod. Nabídku Energy 21 jsme brali jako přechodné řešení, jak zónu prozatím využít,“ uzavřel Jirsa.