Potíže s jídlem skončí v prosinci

Výjimku ale tvoří základní škola v Kamenici nad Lipou. Tam po vybudování půdní vestavby začali pracovat na modernizaci školní jídelny, která se protáhne až do prosince. „Do opravy jídelny jsme se pustili koncem června. Celou ji zmodernizujeme a rozšíříme o patro,“ vysvětlil ředitel Základní školy v Kamenici nad Lipou Vladimír Dobal.

Žáci budou po dobu opravy jídelny chodit na obědy do závodní jídelny Jednoty. To pro školu znamená značný zásah do výuky.

„Museli jsme upravit rozvrhy tak, aby se žáci mezi polednem a druhou hodinou odpolední stačili v jídelně vystřídat,“ pokračoval Vladimír Dobal.

Školáci v Lukavci se zase dočkají vytápění ze země. Vybudování dvaceti čtyř hlubinných vrtů, speciální kotelny a slunečních kolektorů v Lukavci během dvouměsíčních letních prázdnin nakonec zvládli.

„Jsme rádi, že se nám nový systém vytápění podařilo udělat za dva měsíce a práce nám nenaruší vyučování,“ sdělil ředitel Základní školy v Lukavci Petr Musil.

Řemeslníci měli přes léto plné ruce práce i v humpolecké základní škole v Hálkově ulici.

„Školní družinu jsme vybavili šatními skříněmi. Do učebny a kabinetu chemie jsme pořídili nové lino a nábytek. Zakoupili jsme i lepší počítače do učebny výpočetní techniky,“ vyjmenoval ředitel Základní školy Hálkova v Humpolci Václav Strnad.

Teď se dokončují už jenom nátěry chodeb. „Všechno jsme bez problémů stihli, takže jsme připraveni žáky v pondělí přivítat do nového školního roku,“ pochvaloval si Strnad.

Pamatovalo se i na školky

Čilý pracovní ruch panoval také v mateřských školách. „O prázdninách jsme stihli kompletně opravit budovu školky v ulici Komenského. Vyměnili jsme okna, sociální zařízení i elektroinstalace. A ve školce v ulici Osvobození jsme opravili sociální zařízení,“ prozradila ředitelka Mateřských škol v Pelhřimově Věra Harudová.

S řemeslníky se v září potkají děti v humpoleckých školkách. „V budovách Na Rybníčku a ve Smetanově ulici se pracuje na celkovém zateplení, výměně oken a na nových fasádách. Jedná se o rozsáhlou opravu, která bude pokračovat i po prázdninách,“ uzavřela ředitelka mateřských škol v Humpolci Marcela Němcová.