„V létě mám týden dovolenou a pak nechám syna u babičky. V tom mám, myslím, velkou výhodu,“ zamyslela se Eva Kolářová.

Maminky v Pelhřimově nebo v Humpolci mají v tomto případě o starost méně, protože jedna ze školek ve městě bude vždy v provozu. Například rodičům v Kamenici nad Lipou ale nezbývá nic jiného než se přizpůsobit.

Tamní mateřská škola totiž zavře rovnou na celý jeden měsíc. Podobně na tom budou i v Pacově. Ze dvou školek bude fungovat vždy jen jedna, ale na čtrnáct dní na přelomu prázdnin zůstanou zavřené obě.

V Pelhřimově zůstane otevřeno

Rodiče se v tomto případě musejí spolehnout na babičky, dědečky nebo tety. Všichni ale hlídání nemají. To připouští i ředitelka kamenické školy Jaroslava Váchová.

Podle ní je ale na to, aby školka zůstala v provozu po celé prázdniny, bohužel málo dětí.

„Dělali jsme průzkum, abychom zjistili, jak bude školka vytížená o prázdninách. V období na konci července a na začátku srpna byl zájem ze strany rodičů velice malý,“ uvedla Váchová s tím, že v prvním prázdninovém týdnu bylo dětí více než 40, nyní už je jich pouze 26.

Děti si tedy ve školce budou hrát ještě tento týden a poté znovu až 11. srpna. Naopak v Humpolci si dvouměsíční provoz spravedlivě rozdělí tři tamní školky.

Ty se vystřídají po třech týdnech tak, aby se zvládly rekonstrukce, které jsou v budovách na prázdniny naplánované. V Pelhřimově se o děti podělí školky pouze dvě, a to každá na jednu polovinu prázdnin. Nyní rodiče mohou vodit své ratolesti do Mateřské školy Pod Náspem, kde si včera dopoledne všechny užívaly letního počasí.

„Je to tu super. Moc se mi tady ve školce líbí, ale už se těším k babiče,“ nadšeně vypravoval Jiří Matějka, který se svým kamarádem dováděl na skluzavce.

Provoz mateřských škol o prázdninách

Pelhřimov
MŠ Pod Náspem 30. 6. – 25. 7.
MŠ Na Pražské 26. 7. – 31. 8.

Humpolec
MŠ Na Rybníčku 30. 6. – 18. 7.
MŠ ulice Smetanova 19. 7. – 8. 8.
MŠ Na Skalce 9. 8. – 31. 8.

Pacov
MŠ Jatecká 30. 6. – 27. 7.
MŠ Za Branou 11. 8. – 31. 8.

Kamenice nad Lipou
MŠ Na Besídce 30. 6. – 11. 7. a 11. 8. – 31. 8.