První etapa přestavby, kterou je půdní vestavba, se již pomalu blíží do finále.

„Už je téměř hotovo. Zbývá ještě položit podlahové krytiny a dodělat protipožární opatření,” potvrdil ředitel základní školy Vladimír Dobal. Vestavba měla být dokončena začátkem června, ale nakonec bude hotovo až v srpnu.

„Přistoupili jsme k prodloužení termínu dokončení hlavně proto, že se v klidu a bez provozu dodělají protipožární opatření,“ doplnil kamenický starosta Ivan Pfaur. Přístavba otevře pět nových místností.

Jídelna do patra

Celkové náklady na její pořízení se vyšplhají na šest milionů korun. Pět milionů pokryjí dotace, zbytek se zaplatí z městského rozpočtu. Koncem června odstartuje i oprava školní jídelny, která potrvá několik měsíců. Poslední týden vyučování se žáci musí stravovat doma. Od září mají zajištěné obědy v
závodní jídelně jednoty.

„Rozvrh na příští školní rok budeme muset upravit tak, aby se žáci mezi polednem a druhou hodinou odpolední mohli dojít v klidu naobědvat,” sdělil Vladimír Dobal.

Stávající školní jídelna je už příliš malá, proto se kromě úpravy vybavení dočká i rozšíření. V přízemí budovy, kde stravovna sídlí, po rekonstrukci zůstane pouze kuchyně. Jídelna se přemístí do prvního patra.

Na novou stravovnu se kameničtí žáci těší. „Doufám, že bude větší a nebudou se tam dělat tak velké fronty jako doteď,“ přikývla s úsměvem žákyně sedmé třídy Martina Zedníčková.

Přes dvůr suchou nohou

První obědy se v nové jídelně začnou vydávat pravděpodobně v druhé polovině příštího roku.

„Přesný termín dokončení teď můžeme těžko odhadnout. Nevíme, jak se opravy budou vyvíjet. Pokud ale vše půjde podle plánu, mělo by být hotovo v únoru,” upřesnil starosta Pfaur. Oprava jídelny spolkne dvanáct milionů korun. O financování se opět podělí kamenický rozpočet s dotacemi.
Po jídelně by mohla následovat i poslední etapa rekonstrukce kamenické základní školy. Žáci totiž musí do jídelny chodit přes školní dvůr, což je hlavně za nepříznivého počasí dost nepraktické.

„Rádi bychom vybudovali přechod suchou nohou ze školy přímo do jídelny. Projekt máme hotový. Uvidíme, jestli se ho podaří uskutečnit,” uzavřel kamenický starosta Pfaur.