Základní škola v Horní Cerekvi se dočká investic v řádech desítek milionů korun.

Radní města v těchto dnech požádali o vypracování projektu pro stavební povolení projektovou kancelář Projekt centrum Pelhřimov.

„Současný stav je nevyhovující zejména technickým řešením přístavby, která je z roku 1985. Tu bychom chtěli úplně odstranit,“ podotkla hornocerekvický starosta Jaroslav Andrle.

Největší nevýhodou stavby je to, že je dřevěná a celkově ve špatném stavu, dokonce zatéká do střechy. Město tedy muselo přijít s nezbytným řešením.
Hřiště musí stavbě ustoupit

„Chceme zmodernizovat hlavní budovu a vystavět novou přístavby. Obě tyto stavby budou propojeny spojovací chodbou. Mimo jiné se počítá s tělocvičnou a sportovní halou, která zatím městu chybí,“ popsal starosta současný záměr.

Právě novému zázemí pro sportovce bude muset ustoupit stávající dětské hřiště. To už ale podle vedení města stejně nevyhovuje předepsaným normám.
Lidé z Horní Cerekve se ale podle ujištění starosty nemusejí bát toho, že by přišli o koutek na hraní pro děti definitivně.

„Do projektu jsme začlenili i nové dětské hřiště, které bude součástí areálu školy. Bude rozděleno podle věkových kategorií, pro mladší a starší děti,“ přislíbil Andrle.

Jak dodal, projekt bude hotový nejpozději do konce května. Tím ale práce radních zdaleka nekončí. Celý záměr je totiž závislý na penězích z dotačních fondů.

Začít by se mohlo v létě příští rok

„Vzhledem k tomu, že podle odhadů se počítá s rozpočtem 35 až 40 milionů korun, je jasné, že by na to naše vlastní zdroje nestačily. Požádáme o dotace z regionálního operačního programu, kde je možnost získat až 92 procent celkových nákladů,“ dodal Andrle s tím, že pokud město se žádostí uspěje, dělníci by mohli ve škole vystřídat žáky o prázdninách příštího roku.