Organizátoři měli šťastnou ruku při výběru vhodného dne, protože počasí po celou akci bylo téměř letní. Možná i proto do Želiva přijelo bezmála sedmdesát automobilů a jejich majitelé si dali záležet, aby se i diváci měli na co dívat.
 
O půl desáté se všichni přesunuli na polní silnici mezi Želivem a Červenou Řečicí.
 
Tam mohli řidiči předvést, že na jejich vozy je nejen hezký pohled, ale že mají i něco pod kapotou.
 
Vzdálenost zhruba čtyř set metrů museli ujet co nejrychleji. Některým se to podařilo bez chyby, jiným situaci zkomplikovaly technické závady u jejich miláčků. Přesto se všichni včetně diváků dobře bavili.
 
Soutěžilo se ve třech kategoriích podle obsahu motoru a na startu byly k vidění různé typy škodovek. Mohly si to rozdat například nejnovější model Škody Octavie s Felícií, která se už řadí k veteránům.
 
Ta se ale v žádném případě nenechala zahanbit. Po odjetí trasy, kterou všichni závodníci absolvovali třikrát, se jelo do Pelhřimova. Všichni se zúčastnili spanilé jízdy s cílem na Masarykově náměstí v Pelhřimově, která se již stala tradicí.
 
Poté následoval návrat do kempu, kde se pokračovalo v různých soutěžích o zajímavé ceny. V podvečerních hodinách se závodníci nemohli dočkat vyhlášení výsledků a předání pohárů. Pak už zbyl pouze čas na zábavu, kterou si jistě účastníci po dnu plném napětí a kouře z výfuků náležitě vychutnali.
 
Dobrým pocitem z vydařené akce byli odměněni vítězové i poražení.