V některých městech a vesnicích tradice pravidelných hlášení ale stále přetrvává. Jednou z takových obcí je například Žirovnice.

„Rozhlas u nás funguje od šedesátých let. Vysíláme přibližně třikrát týdně. O zrušení vůbec neuvažujeme, právě naopak. Ke zhruba čtyřiceti amplionům bychom rádi přikoupili ještě několik dalších,“ sdělil starosta Žirovnice František Plešák s tím, že na provoz rozhlasu se z městského rozpočtu uvolní ročně až třicet tisíc korun.

Místo zvonu bije někde rozhlas

Na obecní rozhlas nedají dopustit především na vesnicích.

„Protože starý rozhlas byl už téměř nefunkční, tak jsme nedávno pořizovali zbrusu nový,“ pochlubil se starosta Dobré Vody u Pelhřimova Zdeněk Smrčka. Šedesátitisícová investice do nového zařízení se podle něj obci vyplatila.

„Ve vsi nemáme kapličku se zvonem, takže rozhlasem pouštíme také nahrávky zvonů,“ prozradil další využití starosta Smrčka.

Dobu už nepředběhnou

To v Kamenici nad Lipou si občané hlášení rozhlasu už nejspíš neposlechnou.

„Když se v Kamenici přemisťovaly elektrické sítě do země, zákonitě jsme se museli rozloučit i se stožárovým rozhlasem. Nad koupí bezdrátového rozhlasu zatím neuvažujeme. Všechny informace uveřejňujeme na internetu, úřední desce a ve zpravodaji,“ uvedl kamenický starosta Ivan Pfaur.

Přestože městský rozhlas v Kamenici nefunguje už několik let, ještě se ve městě najdou nefunkční ampliony.

„Samozřejmě je postupem času všechny odstraníme, protože na některých místech ve městě nevypadají opravdu dobře,“ reagoval na závěr Ivan Pfaur.