„Rozhlas nám nefungoval skoro rok. Po tu dobu jsem nejdůležitější informace z dění v obci tiskla na lístečky a roznášela po vsi,“ zavzpomínala starostka Hana Tomanová. Teď už ale v Těmicích vyhrává bezdrátový rozhlas.
 
„Na jeho pořízení jsme z obecního rozpočtu uvolnili 350 tisíc korun. Několik z celkem dvaceti amplionů je umístěno kromě Těmic také v Drahoňově, Dráchově a Babíně. Takže se může vysílat hned do čtyř obcí najednou,“ vysvětlila Tomanová.
 
S opraveným rozhlasem mohli v Těmicích navíc obnovit dlouholetou tradici. „Vždy jeden týden v měsíci gratulujeme jubilantům a hrajeme jim oblíbené písničky. Lidé si vysílání velmi pochvalují,“ dodala starostka Tomanová.
 
O obměně starého obecního rozhlasu uvažují také ve Včelničce. Celkem čtyřicet nových amplionů a ústřednu tam chtěli pořídit už vloni, jenže v rozpočtu na ně nezbyly peníze.
 
„Letos už ale určitě rozhlas opravíme. Buď celkově, nebo alespoň částečně. To rozhodneme v únoru po sestavení rozpočtu,“ uzavřel starosta Včelničky Pavel Karger.
Nela Kyselová