Celá oprava potrvá od pondělí do čtvrtka a vyžádá si výluky na trati a zároveň silniční objížďku. „Cestující vlakem budou přepraveni z Horní Cerekve až do Pelhřimova náhradní autobusovou dopravou. Výluka začne dnes v 6.30 hodin a potrvá do středy do 16.30 hodin,“ informovala Anna Kodysová ze společnosti Správa železniční dopravní cesty.

Omezen bude i provoz pro motorová vozidla. Povede objízdnými trasami, a to přes Houserovku, Veselou, Hříběcí a přes Dobrou Vodu a Rohovku - platí pouze pro autobusy. Motorová vozidla přes přejezd projedou nejdříve ve čtvrtek večer, a to zdůvodu pokládky nového asfaltu.

Přejezd za miliony

Podle Anny Kodysové celá rekonstrukce vyjde takřka na jedenáct miliónů korun. „Tato cena je včetně přípravné dokumentace a projektu stavby, kabelizace, nové konstrukce přejezdu, odvodňovacího zařízení železničního spodku a moderního zabezpečovacího zařízení,“ dodala.

Na tratích, které vedou Pelhřimovskem, bude ještě z důvodu rekonstrukcí několik výluk. Od poloviny srpna se musí cestující připravit na omezení v dopravě na trati Jindřichův Hradec – Počátky – Žirovnice a Horní Cerekev – Jihlávka.