Přestože rozhodnutí, kterých vesnic se rušení úřadoven příští rok dotkne, padne koncem října, Pelhřimovsko nepřijde ani o jednu poštu. Potvrdila to mluvčí České pošty Dita Václavíková.
 
„Záměr se týká hlavně jihomoravských okresů, kde je středisek pro doručovatele až příliš. Počet pošt na Pelhřimovsku zůstane zachován,“ uvedla Václavíková. Ta doplnila, že úlohu zrušených sídel nahradí služební auto.
 

Místo pošty auto

Jedinou vesnicí v okrese, která v uplynulých pěti letech přišla o poštu, je Dobrá Voda u Pelhřimova. Stalo se tak letos v dubnu. „Návštěvnost této pošty vykazovala zanedbatelná čísla, navíc jsme museli řešit přetrvávající potíže s pronájmem budovy,“ pojmenoval důvody k uzavření střediska ve vesničce s dvěma stovkami lidí Stanislav Hodinka z jindřichohradeckého ředitelství.
 
Podle dobrovodského starosty se absence pošty ve vsi nijak zvlášť neprojevila. „Jezdí sem auto s doručovatelem stejně jako do jiných vesnic. Hlavně důchodci to dříve samozřejmě měli snadnější, proto jsme o zachování střediska tolik stáli. Pokud ale jeho výtěžnost byla pouhých padesát minut, nic než zrušit je se asi dělat nedalo,“ shrnul Zdeněk Smrčka půlroční zkušenost bez pošty.
 
Žádná ze současných 39 pošt na Pelhřimovsku se o svoji nejbližší budoucnost obávat nemusí „O dalším adeptovi na zrušení nevíme,“ dodal Hodinka z hradeckého obvodu.