Podle jednotlivých provozovatelů by se měly tento týden ceny zvednout minimálně o korunu.

„Benzín i naftu jsme zdražovali už dnes. Cena, za kterou od výrobců pohonné hmoty nakupujeme šla nahoru. Museli jsme se přizpůsobit,“ uvedla provozovatelka čerpací stanice v Čížkově Alena Ševčíková.

Největší nárůst cen zaznamenala nafta, která už nyní přeskočila hodnotu benzinu. V okolí Pelhřimova za ní majitelé dieselů zaplatí necelých třicet dva korun.
Největší náklad představuje současná hodnota nafty pro autodopravce. Ty však své služby zdražovat nehodlají.

„Autobusová doprava na některých linkách zdražila v závěru minulého roku. Další zvýšení cen neplánujeme,“ uvedl ředitel pelhřimovského ICOMu Milan Dygrýn.

Zdražování, které tento týden citelně zaznamenají řidiči po celé české republice rozhodně nebude poslední. Do kapsy budeme mít hlouběji už počátkem prvního měsíce letních prázdnin.

„Teď by se měla cena udržet na stálých hodnotách. Počítáme ale, že v červenci se ceny minimálně o korunu opět zvednou,“ prorokovala Alena Ševčíková.

Jinde levněji

Podle průzkumu, který deník na jednotlivých pumpách prováděl, nejlevněji řidiči natankují v Jindřichově Hradci nebo v Jihlavě u čerpacích stanic Tank Ono.

Ceny za natural 95 se tam drží pod hranicí třiceti korun. Nafta pak téměř o korunu levnější, než na ostatních pumpách. Cestovat za nižšími cenami podle řidičů ale nemá smysl. „Kdybych měl cestu na Jindřichův Hradec, pak bych tam natankoval. Jinak by se to nevyplatilo,“ uvedl Michal Kopecký z Pelhřimova.

Ceny pohonných hmot

SHELL PELHŘIMOV 31,90 - 30,40
ESAK ČÍŽKOV 32,90 - 30,50
JET PELHŘIMOV 31,70 - 30,10
AGIP JINDŘICHŮV HRADEC 32,50 - 31,40
TANK ONO JINDŘICHŮV HRADEC 30,50 - 29,40

nafta - natural 95