Od pneumatik poničené zelené plochy nechali upravit, zároveň vyhlásili nulovou toleranci. „Řidiči vjíždí na trávník jakoby nic. Zelené plochy na sídlišti podle toho vypadají. S tím už se muselo něco udělat,“ prohlásil pelhřimovský místostarosta Tomáš Dufek.

Pracovníci technických služeb veškerá poničená místa oseli travním semenem. Zároveň oddělili ošetřené plochy od vozovky páskovými zábranami, aby trávník vůbec dostal šanci vyrůst. Narušitel tohoto území nezůstane bez trestu.

„Žádáme motoristy k větší disciplinovanosti při odstavování aut. Týká se to zejména sídlištních ulic, ale i některých dalších částí města. Pokud se nešvar parkování na trávě bude opakovat, ihned o tom uvědomíme policisty,“ upozornil případné hříšníky Jaroslav Hraníček z odboru kanceláře starosty pelhřimovské radnice.

Pokuty možná nejen od policistů

Podle Dufka navíc nelze vyloučit možnost, že pravomoc k vypisování pokutových bločků v dohledné době dostanou také pověření pracovníci technických služeb. „Jednáme o tom. Tato novinka by alespoň částečně nahradila chybějící městskou policii,“ vysvětlil místostarosta.

Řidiči ze sídliště ale poukazují na zoufale nízkou kapacitu parkovacích míst. „Samozřejmě, že na trávník bych nepostavil, to se nedělá. Když sem ale přijedu okolo osmé hodiny večer, parkuji čtyři sta metrů od domu. Míst je tu příšerně málo,“ řekl Václav Jirka z Táborské ulice.

„Nevlastnit značku pro vyhrazené stání, nevím, kde bychom parkovali. Naši sousedé kolikrát musí nechat auto až o dvě ulice dále,“ doplnila Jana Nováková ze starého Pražského sídliště, kde je o parkoviště zřejmě největší nouze.

Podle pelhřimovských radních by mohlo ulevit přecpaným sídlištním parkovištím zamýšlené garážové stání.

„Pozemek pro parkovací dům máme. Záleží pouze na zájmu lidí. Jinak si nemyslím, že míst pro odstavení auta je v této části města málo. Hned vedle sídliště stojí tři neuzavřená parkoviště obchodních domů. Počítá se tam i s pořízením kamerového systému,“ podotkl Dufek s dovětkem, že časy, kdy měl každý auto hned pod okny, patří nenávratnu.