Kromě toho město letos ze svého rozpočtu vyčlenilo finance na projektovou přípravu pro zasíťování lokality za areálem firmy Vodak a mezi sídlištěm Míru a areálem firmy Uniko. Jeden metr čtvereční vPacově vyjde na 500 korun.

„Pro mladé rodiny je to jistě dobrá zpráva, že si mohou koupit přímo vPacově parcelu a začít stavět. Jenže, kdo má tolik financí, aby se nezadlužil na zbytek života?“ přemítala včera Eva Růžičková.

Chybí byty

Rozvoj města záleží i na počtu bytů. Jejich nedostatek je ale jednou zdalších výrazných potíží Pacova. „Výstavba bytových domů je pro město finančně výrazně nákladnější než zasíťování stavebních parcel. Proto vhorizontu dvou let neuvažujeme o výstavbě bytovek,“ zdůraznil starosta.

Radnice však už započala jednání sněkolika soukromými investory. Další možností pro výstavbu nových bytů je také cílená úprava nevyužívaných objektů města, které by bylo možné stavebně upravit.

„Aktuální je i prodej čtyřiadvaceti bytů, které jsou ve vlastnictví Pacova,“ podotkl Lukáš Vlček stím, že město vmnoha případech byty musí dotovat několikanásobně vyšší částkou, než je jejich příjem.

Nová parkoviště i zeleň

Pacovští sází i na své okolí. První vlaštovkou je proto dlouho očekávaná první etapa regenerace sídliště Míru. Lidé se tak mohou těšit na rozšíření parkoviště o zhruba čtyřicet míst, úpravu části kanalizace nebo opravu některých komunikací a chodníků. Na své si přijdou i malé ratolesti, které se dočkají nového dětského hřiště. „Upravíme kontejnerová stání spřechodem ze současného systému 110 litrových popelnic na systém 1100 litrových kontejnerů,“ dodal starosta.