„Lokalita Polní Dvůr se plní opravdu rychle. Vlastně rok co rok najde nového vlastníka pětadvacet zasíťovaných parcel, připravené je máme i pro nejbližší období,“ uvedl místostarosta Bohumil Kovanda.

Nad zástupy zájemců o bydlení si mnou ruce i projektanti a majitelé realitních kanceláří. Mezi lidmi se nyní hovoří především o Jezinkách, projektu na pořízení devíti terasových domů u jezu na řece Bělé, shodou okolností také na Polním Dvoře.

Klid stále láká

„Jedná se o nadstandardní, svým způsobem jiné bydlení se zasklepením a garáží. Zařadil bych to někam mezi bytový a rodinný dům,“ představil vlastní projekt architekt Karel Kupec. Ten označil hlad lidí po bydlení za důkaz, že město žije. Při otázce na skutečný zájem z jejich strany se ale lehce pousmál.

„Lidé jsou zvědaví, hodně se ptají a předběžnými objednávkami si rozeberou domky během okamžiku. Jakmile ale přijde řeč na skutečnou smlouvu, většina z nich couvne. Skuteční zájemci se objeví až ve druhé vlně,“ vysvětlil Kupec.

Podle místostarosty Kovandy projektantův záměr do zákoutí u řeky dobře zapadá. „V místě plánujeme pořídit dětské hřiště, větší děti to mají kousek na sportovní areál,“ doplnil Kovanda.

„Právě poloha a zázemí lákají nejvíce,“ dodal Karel Kupec s tím, že Jezinky přivítají své první obyvatele již příští rok.