Po předčasném zrušení akce policií pro závadnost některých textů bylo devět z nich předvedeno k výslechu. Mezi nimi měli být i členové hudební skupiny Uličníci (dříve Uličníci 88). V případě obvinění jim hrozí až dva roky vězení.

Podle informací Deníku měly na akci hrát ještě dvě další skupiny, Devils quard a L a M Cover band.

Padne minimálně  jedno obvinění

Policii se podařilo najít i organizátora celé akce. Odmítla ale sdělit, o koho jde. Pouze připustila, že je to člověk z Vysočiny. Nejde však o neonacisty, kteří organizovali pochod Jihlavou 29. března.

Šéf jihlavské kriminální služby Petr Gruber řekl, že kvůli sobotnímu koncertu padne minimálně jedno obvinění.

„Celá akce bude podrobena znaleckému zkoumání. Na místě byly zajištěny i hudební nosiče,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Koncertu na Vysočině se účastnilo na 80 pravicových extremistů, převážně z neregistrovaného hnutí Národní odpor, a přijeli například z Ostravy, Prahy nebo až ze Slovenska.

Policie měla o konání koncertu informace již několik dní před březnovým pochodem v Jihlavě. Krátce po něm Národní odpor oznámil, že se všechny neonacistické buňky v Třebíči, Pelhřimově, Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Vlašimi sdružují v jednu velkou organizaci Národní odpor Vysočina. A právě tato změna na neonacistické scéně v Česku byla jedním z hlavních důvodů, kromě výročí narození a úmrtí Hitlera, k uspořádání koncertu.

Podle našich informací to letos nebyl na Vysočině poslední podobný koncert.

Nejbližší událostí na neonacistické scéně u nás ale bude 1. květen, kdy se do Prahy sjedou stovky pravicových extremistů. Ti z Vysočiny mezi nimi nebudou chybět.