„Počty obézních lidí se pomalu stávají alarmujícími. Pár kilo navíc už má i třicet procent dětí a dospívajících,“ prozradila poradkyně pro správnou výživu Petra Šestáková.
 
Vysoký je i počet lidí, kteří trvale užívají léky. Ty tvoří až dvě třetiny pelhřimovského obyvatelstva. „Stále převládá konzumní styl života a s tím jsou samozřejmě spojené zdravotní potíže,“ vysvětlila poradkyně.
 
Praktická lékařka Marie Keslová varuje před takzvaným metabolickým syndromem. Ten s sebou přináší onemocnění cév, cukrovku, vysoký tlak a následně infarkt či mozkovou příhodu.
 
„Je to především velká zátěž na srdíčko a jeho selhání ohrožuje lidský život. A to nemluvíme o kloubech a dalších zdravotních problémech,“ dodala Keslová.
Překvapivě přetrvává, že si lidé často svůj špatný fyzický stav vůbec neuvědomují, anebo ho prostě ignorují. Problém samotný tím ale nezmizí.
 
„Úprava jídelníčku by měla být prvním krokem k lepší životosprávě. Nejdůležitější je omezit konzumaci sladkých a tučných jídel,“ poradila Petra Šestáková.