Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat: Myslotínu se hodně uleví

Pelhřimov - „Už aby byl obchvat hotový, denně tady projedou tisíce aut. Je to vážně hrůza,“ okomentoval provoz v Myslotíně jeden z tamních obyvatel. Investor silnice má pohromadě všechny pozemky včetně těch pelhřimovských

10.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

„Kolikrát je to tady opravdu nebezpečné,“ připomněl Jiří Průcha předjarní kolizi kamionu, který rozdrtil chodník vedle silnice. „Ještě štěstí, že tam zrovna nikdo nešel,“ dodal Průcha.

Podle pelhřimovské radnice však mohou být Myslotínští v klidu, stavba obchvatu se zdržovat nebude.

Činovníci ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mají pohromadě veškeré pozemky potřebné pro přeložku silnice číslo I/34. Týká se to i pozemků ve vlastnictví města Pelhřimov.

„Jedná se o osm pozemků u Myslotína. Ředitelství silnic a dálnic nás požádalo o souhlas se stavbou na těchto pozemcích s tím, že majetkoprávní uspořádání by se vyřešilo až po dokončení stavby,“ uvedl pelhřimovský starosta Leopold Bambula.

Členové výboru pro nakládání s obecními pozemky však vydání tohoto souhlasu neposvětili a doporučili prodej všech pozemků o celkové výměře 1790 metrů čtverečních.

Čtyři prodají, zbytek poskytnou

Starosta označil za nejrozumnější variantu odprodej čtyř pozemků za necelých 300 tisíc korun pod budoucí silnicí, které po jejím zprovoznění připadnou ŘSD. Na ty zbývající, které budou patřit městu, doporučil vydat souhlas se stavbou.

„Hlavně bychom neměli s rozhodnutím dlouho váhat, abychom zbytečně neprodlužovali přípravné řízení stavby obchvatu,“ upozornil Bambula.
Místostarosta Bohumil Kovanda také nadnesl možnost výměny dotyčných pozemků za parkoviště u hotelu Rekrea a za pozemek u cyklostezky, které patří ŘSD. „Pro nás se jedná o strategické lokality, které by se nám hodily,“ poznamenal Kovanda.

Zastupitelé po krátké debatě nakonec jednomyslně schválili verzi „čtyři plus čtyři“. Ředitelka jihlavského střediska společnosti ŘSD si pochvalovala dosavadní hladký průběh přípravných prací.

„Všechny pozemky pro stavbu již máme vykoupené. U každé takto významné stavby se samozřejmě vyskytne menší zádrhel, že se někdo zdráhá pozemek prodat. Se všemi soukromými vlastníky jsme se ale vcelku korektně domluvili,“ pochvalovala si Marie Tesařová přístup Myslotínských.

Podle ní hodně pomohla úvodní veřejná schůze, na níž se lidé dozvěděli vše důležité o majetkoprávních otázkách. „Předešlo se tak zbytečným nedorozuměním,“ dodala Tesařová.

Pokud nezbytné papírování bude pokračovat podobně rychlým tempem, dělníci by mohli poprvé kopnout do země při zemních pracích již na podzim příštího roku.

„Ještě letos požádáme o stavební řízení. Rozhodující však bude, jestli se nám podaří získat peníze ze státního rozpočtu pro příští rok. Pokud ano, můžeme začít stavět. To už ale těžko můžeme ovlivnit,“ konstatovala Marie Tesařová. Zdárně pokračuje zároveň i administrativní příprava obchvatu dalších vesnic.

Autor: Michal Vítů

Místo události:
10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení