Zatímco například v třebíčském okrese se míra nezaměstnanosti ustálila na sedmi procentech, na Pelhřimovsku klesla až na 2, 74 procentního bodu.
Poprvé od začátku roku se tak dostala pod tři procenta.

„V dubnu jsme zaznamenali 283 nově hlášených uchazečů o zaměstnání, přičemž do zaměstnání odešlo 362 lidí,“ prozradila Eliška Hošková z pelhřimovského úřadu práce.

Počet lidí bez práce se snížil také ve všech regionech. „Největší pokles zaznamenala Kamenice nad Lipou a Pacov. Naopak nejméně nezaměstnanost klesla na Humpolecku,“ podotkla Hošková. Právě v humpoleckém regionu hledá práci nejvíce lidí z celého okresu, a to 343. Nejnižší nezaměstnanost nadále vykazuje Pelhřimov.

Zaměstnavatelé mají největší zájem o kvalifikované strojní dělníky. V celém okrese je v tomto oboru 108 volných míst. Velký zájem je také o řidiče a zaměstnance na pozici číšník. Dohromady je na Pelhřimovsku 910 volných pracovních míst. Uchazeči o zaměstnání mají ale největší zájem o práci v administrativě.

„Minulý měsíc jsme evidovali 116 lidí na pozici administrativní pracovník,“ dodala Hošková. Velký zájem je podle statistik také o práci v textilní výrobě nebo v obchodním průmyslu. Podle úřadu práce by se nezaměstnanost mohla snižovat i nadále. V tomto období je totiž velký zájem o sezónní zaměstnance, a to především ze strany stavebních firem, ale i různých restauračních zařízení.