„Oproti dubnu se nezaměstnanost snížila o 0,24 procentního bodu. Po okresech Praha-západ, Praha-východ, Praha a Mladá Boleslav vykazuje Pelhřimov opět nejnižší míru nezaměstnanosti vcelé České republice,“ informovala analytička Úřadu prácePelhřimov Jitka Petrů stím, že se během května na úřad nově zaevidovalo 203 uchazečů.

Nejvíce lidí odešlo pracovat do potravinářského průmyslu, zvláště do oblasti zpracování pekárenských a cukrářských výrobků. Dále pak do výroby strojů pro zemědělství, do obchodu, restaurací a také do silniční nákladní dopravy.

„Na veřejně prospěšné práce do obcí jsme umístili dvaadvacet uchazečů, na jejichž mzdu náš úřad přispívá částkou až osm tisíc korun měsíčně,“ upřesnila analytička.

Kposlednímu květnu úřad práce evidoval 848 volných míst, což je o 64 více než vdubnu a o 218 více než vkvětnu loňského roku. Největší zájem zaměstnavatelé mají o kvalifikované strojírenské dělníky, především svářeče, dále o řidiče všech skupin, pracovníky na pomocné a nekvalifikované práce, kuchaře, číšníky nebo prodavače.