V říjnu se dokonce dostala pod tři procenta, a to na 2,8, což znamená 1233 nezaměstnaných lidí. To je o osmdesát méně než v září.
 
„Za poslední čtyři měsíce se nahlásilo nejméně nových uchazečů, a zároveň jich bylo 345 z evidence vyřazeno. Z toho 268 odcházelo do zaměstnání,“ upřesnila Eliška Hošková z pelhřimovského úřadu práce.
 
V jednotlivých regionech míra nezaměstnanosti kolísala. Nejvíce v Horní Cerekvi, kde nezaměstnaných lidí přibylo, a spolu s Počátkami se zařadila mezi regiony, kde míra nezaměstnanosti překročila čtyři procenta.
 
Mírné zvýšení zaznamenalo i Žirovnicko a Kamenicko, naopak největšího poklesu dosáhl Humpolec, kde nezaměstnanost klesla o 0,48 procentního bodu.
V nejnižších číslech se nadále drží Černovice a Pacov, ovšem v říjnu na tom byl nejlépe Pelhřimov. Ten je nyní regionem z nejnižší mírou nezaměstnanosti, a to 2,61 procentního bodu.
 
Úřad práce v říjnu evidoval celkem 1110 volných míst. „Oproti září pozorujeme další zvýšení, a to o 89 míst. To je přibližně o 8,7 procenta. To znamená, že na jedno pracovní místo odpovídá průměrně 1,1 uchazečů,“ uvedla Hošková.
 
Počet volných míst se liší také podle jednotlivých regionů. Nejhůře je na tom Pacovsko, kde na jedno pracovní místo připadá 1,6 uchazečů, naopak nejvíce pracovních míst nabízí Pelhřimov.