„Byl to jeden z posledních závažných kroků, který byl potřeba k dokončení obnovy staré nemocnice,“ prozradil jednatel nestátního zařízení v Počátkách Jiří Rosenberg a dodal, že o skutečném využití staré budovy představenstvo nemocnice dlouho vedlo diskuze. Nakonec se rozhodli pro rozšíření lůžek a tím i vytvoření zázemí pro lékařskou službu první pomoci, která v Počátkách nezanikla a funguje i nadále.

Dodavatelské firmě PSJ z Pelhřimova trvala celá rekonstrukce za deset milionů korun, včetně vybavení, pouhé tři a půl měsíce.

Luxusní vybavení pokojů

„Nový pavilon, který vznikl z bývalé administrativní budovy má kapacitu třicet sociálních lůžek. Budova bude určena jako domov se zvláštním režimem pro seniory. Hlavně pro ty, které postihla Alzheimerova choroba, proti které v současné době není léčby,“ podotknul Rosenberg.

Jedno až třílůžkové pokoje dvoupatrové budovy, jsou vybaveny televizorem, možností připojení k internetu, vlastním sociálním zařízením a v přízemí i zabudovanou kuchyňskou linkou. „Jsme rádi, že z našeho města nezmizela tradice poskytování lékařské péče, navíc zachování lékařské služby první pomoci je pro město výhodou,“ konstatoval Otmar Krásl, počátecký místostarosta.

V současné době nestátní léčebna pro dlouhodobě nemocné v Počátkách funguje již třetím rokem. Její kapacita čítá sto třicet lůžek, ke kterým ve středu přibylo dalších třicet.

„Stará budova se ještě letos dočká nových oken a fasády, ale to až na úplný závěr všech prací,“ dodal Rosenberg.