Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní hřiště vyroste přímo uprostřed nemocničního parku

Humpolec - Z nemocniční zahrady vznikne dopravní hřiště. To přitom zůstane parkem. Humpolečtí se zbaví dvou starostí jedním činem. Potřebují zkulturnit zanedbanou zahradu u léčebny dlouhodobě nemocných, hodilo by se jim i dětské dopravní hřiště.

3.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

„Hledali jsme pro ně vhodnou lokalitu, nejlépe v blízkosti některé ze základních škol. Zahrada u bývalé nemocnice se ukázala jako nejvhodnější řešení,“ vysvětlil tajemník humpolecké radnice Jiří Fiala.

Představa dopravního hřiště jako vybetonované plochy s lesem poblikávajících semaforů a značek však dostane v humpoleckém případě na frak.
Děti se budou učit správnému chování v silničním provozu v upraveném parku. „Přibudou tam jenom cesty a dopravní značení. Park ale chceme každopádně nechat veřejně přístupný,“ podotkl místostarosta Roman Brzoň. Humpolečtí kvůli tomu dokonce zřejmě pohrdnou možností získat krajskou dotaci na vybudování hřiště.

Plot by parku příliš nepomohl

Pokud by ji přijali, museli by hřiště–park oplotit a uzamykat. Tak zní jedno z neoblomných dotačních pravidel.

„Ještě nejsme definitivně rozhodnuti, spíše se ale přikloníme k variantě postavit hřiště z městských peněz. Můžeme si tak sami určit jeho režim. Za několik let navíc mohou v sousedství parku stát bytové domy. Tento areál může zároveň plnit úlohu příjemného odpočinkového místa,“ odůvodnil Brzoň
nadbytečnost případného oplocení spojeného s tvrdším režimem dopravního hřiště.

Za přístupnost parčíku se přimlouvají také pacienti doléčovací jednotky CTM Hospital, která sídlí v právě opravované bývalé nemocniční budově.

„Parčík je to hezký. Člověk se tam může projít, posedět v chládku. Byla by škoda jej uzavřít,“ pověděla Věra Přistoupilová. „Takové hezké prostředí u nás nemáme u žádné nemocnice,“ dodal Jaroslav Zdražil z Brna, který se slunil na invalidním vozíku před léčebnou.

„Považujeme také za užitečné přiblížit pacienty z léčebny všednímu životu,“ nezapomněl tajemník Fiala ani na společenský přínos.

Dopravní hřiště, které teprve dostává hrubé papírové rysy v rámci studie, se začne stavět a bude hotové příští rok. Jisté je to, že vyhoví veškerým platným normám na podobná výuková zařízení.

A také, že se již nemohou dočkat učitelé z humpoleckých škol, kteří mají na starosti dopravní výchovu.

O kolech se mluvilo i v prvouce

Školou povinné děti dosud získávaly zkušenosti v polních podmínkách. „Problematika bezpečnosti silničního provozu se prolínala více předměty. Jednou do roka jsme pak objednali autobus a vypravili jsme se na dopravní hřiště do Pelhřimova. Což byla dost nákladná záležitost,“ sdělil ředitel ZŠ Hradská Pavel Bílek.

Děti z tamní školy to zanedlouho budou mít na hřiště dvě stě metrů. Při škole působí i středisko volného času, samo se nabízí i mimoškolní využití dopravního hřiště. „Pokud bude zájem, můžeme založit třeba kroužek pro malé cyklisty,“ dodal Bílek.

Autor: Michal Vítů

3.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení