Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Kubín nálezné nedostal, odměna jej hřála mnohem víc

Pelhřimov - Místo tučného nálezného dostal několik drobných dárků. Přinejmenším ve své škole je ale za hrdinu. Desetiletý Petr Kubín v pondělí zažil slavný okamžik. Do pelhřimovské Základní školy Na Pražské za ním přišli policisté s diplomem pro poctivého nálezce

19.5.2008
SDÍLEJ:

Mladý ochránce zákona Petr Kubín z Pelhřimova nalezl kabelku s doklady a penězmi. Vše poctivě odnesl na policii. Foto: Deník/ Vilém Doležal

Na pelhřimovském sídlišti totiž našel dámskou kabelku s mobilem, četnými doklady a drobnostmi, ale hlavně s naditou peněženkou.

Místo toho, aby se Petr oddal plánování, co všechno si za pětitisícovku pořídí, chytl tašku a upaloval s ní na policejní služebnu.

„Chvilku jsem si říkal, že bych si to mohl nechat. Jenže pak jsem si uvědomil, že by ty peníze někomu moc chyběly, Tak jsem je raději odevzdal,“ konstatoval skromně žák čtvrtého ročníku.

„Tohle se nám skutečně nestává často, spíše se zabýváme úplně opačnými činy. Můžeš na sebe být hrdý,“ pochválila klučinu policejní mluvčí Hana Kotková při předávání čestného diplomu a tašky plné užitečných drobností.

Doma dostal dokonce vynadáno

Ředitel školy zahájil pochalnou řeč rázným prohlášením. „U mě jsi velký frajer. Pár tisícovek bys utratil a měl bys ošklivý pocit, že to nebylo správné řešení. To, že ti teď spolužáci tleskají, se nedá penězi vyvážit. Kéž by se každý zachoval jako ty,“ vyslovil přání Luděk Charouzek.

Poctivec však zároveň dostal za svoji šlechetnost dokonce vynadáno. Samozřejmě nepřímo. Dostavil se totiž pozdě k obědu. „Jen Petr přišel domů, okamžitě jsem na něho spustila, protože nedochvilnost nesnáším. Když z něj ale vylezlo, proč se zdržel, byla jsem na něj pyšná,“ vyprávěla maminka Alena Kubínová, které však bylo syna i trochu líto.

„On si myslel, že jako poctivý nálezce dostane odměnu. Skoro denně se mě ptal, jestli se už někdo ozval. Potěšila by jej třeba i tabulka čokolády,“ dodala shodou okolností kuchařka v ZŠ Na Pražské.

Mladá žena, která vypátrala ztracenou kabelku voláním na svůj vlastní mobil, si pro ni přišla na policejní obvod půl druhé hodiny poté.

Spolužáci by raději pelášili za rodiči

Na mladého nálezce si nevzpomněla. „Stejně bych to podruhé udělal stejně,“ pravil Petr Kubín rozhodně při pohledu na čestné uznání, které jej pasovalo na Mladého ochránce zákona.

Petrovi spolužáci by s podobným nálezem nejspíše utíkali pro radu k dospělákům. „Asi bych to také otevřel, tašku bych ale donesl rodičům,“ uvedl Jakub Křikava. Stejně by si počínala Markéta Lukášová. „Sama bych na policii asi ani netrefila,“ usmála se dívka.

Autor: Michal Vítů

19.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení