Teploty by se nadále přes den měly držet nad nulou, v noci pak rtuť teploměru klesne k mínus dvěma stupňům. „Teploty v tomto období jsou hodně nad normálem. Ještě teplejší leden byl však v roce 2005, kdy rtuť teploměru dosáhla až k 16 stupňům Celsia,“ řekl Milan Váňa z košetické observatoře.
 
Nedostatek přírodního sněhu trápí provozovatele vleků na Pelhřimovsku. Na sjezdovkách totiž nemají možnost ani uměle zasněžovat. Zaznamenávají tak minimální návštěvnost, která zatím nestačí ani na běžnou údržbu.
 
„Vlek jsme měli naposledy puštěný na Nový rok. Letošní sezonu bych tedy zatím zhodnotil jako velmi špatnou, protože vlastně ještě ani pořádně nazačala. Doufám, že se ještě nějakého sněhu dočkáme,“ podotkl Oldřich Bartoň, majitel lyžařského vleku v Proseči pod Křemešníkem.
 
Stejné přání má i většina těch, kteří holdují zimním sportům. Podle dlouhodobé předpovědi by se lyžaři a snowbordisté měli dočkat v polovině února, kdy by se mělo začít ochlazovat a srážky by i v nižších polohách měly být místy sněhové. (pet)