„Návrh se zamítá. Odstavné a parkovací plochy se umisťují mimo obytnou plochu,“ ocitoval ustanovení vyhlášky Miroslav Dvořák ze stavebního úřadu. Ten zohlednil i posudek hygieničky, která označila záměr jako nevyhovující.

Neodpovídal počet kamionů

„Postupovala jsem podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Předpisy stanovují, že čerpací stanice stejně jako parkovací plochy se nesmí stavět v obydleném území. Zpracovaná hluková studie navíc řešila ruch na parkovišti pro osm kamionů, nepočítala s dalšími průjezdy pouze kvůli čerpání nafty, jako je tomu nyní na Panském vrchu,“ odůvodnila Pavla Moravcová své stanovisko.
Jeden z hlavních iniciátorů petice Stanislav Janák, jehož by se ruch na navrhovaném parkovišti dotkl nejvíce, neskrýval radost nad verdiktem úředníků.
„Beru to pouze jako částečnou výhru,“ upozornil Janák na odvolací lhůtu. „Žadatel se může proti rozhodnutí odvolat do patnácti dnů od doručení zásilky,“ doplnil Dvořák.

Provoz se nezmění

Představitelé humpolecké společnosti Interexpres servis naopak ještě včera očekávali kladné posouzení. „Zatím jsme žádné vyrozumění nedostali. Veškeré dokumenty ale máme v pořádku. Nevidím jediný zákonný důvod, proč by náš návrh měl být zamítnutý,“ uvedl jednatel Pavel Horák.
Rozhodnutí úředníků podle něho intenzitu provozu v Lužické ulici vzhledem k již otevřené průmyslové zóně beztak neovlivní.
Horák zároveň připustil, že firma se v případě zamítavého stanoviska poohlédne po jiném místě. „Pokud se žádostí skutečně neuspějeme, již máme rozjednané jiné možnosti. Chceme konečně vyřešit nedobrou situaci na Panském vrchu. Stejně tak jsme ale stáli o dohodu s majitelem domku v Lužické ulici na opatřeních, která by hluk z parkoviště zmírnila,“ ubezpečil jednatel spediční firmy.