Ta je už od roku 2002 opuštěná a od té doby se pro ni zástupci městyse snaží najít nějaké využití.
 
Padly dokonce názory, že stavba hyzdí vzhled náměstí a měla by se zbourat. „Myslím si, že demolice by byla nejlepším řešením, protože chátrající stavba naproti městskému úřadu akorát straší,“ nechal se slyšet jeden z obyvatel.

Pronájem jako nejlepší řešení

K tak razantnímu kroku podle starosty Pavla Kubce městys určitě nepřistoupí.
 
„Od občanů občas slýcháme o demolici, už jsme o tom jednali i na zastupitelstvu. To však vidím jako poslední možnost. Ani o prodeji nemůže být řeč, protože stavba je přímo na náměstí, a kdybychom ji prodali, už nemůžeme ovlivnit, k čemu by byla využita,“ uvažoval Kubec.
 
„Nejlepší řešení vidíme v pronájmu, třeba i za symbolickou částku, někomu, kdo by se postaral i o případné opravy,“ uvedl starosta s tím, že už před několika lety podávali dokonce inzerát do novin, na který se však nikdo nepřihlásil.
 
V současné době se však zdá, že po pěti letech se věci alespoň částečně daly do pohybu. Zatím však pouze na papíře.
 
„Za poslední měsíc jsme obdrželi dvě nabídky na pronájem budovy. První přišla od vietnamských obchodníků, kteří by zde rádi zařídili prodejnu s maloobchodním zbožím,“ podotkl Kubec.
 
Druhým záměrem je vybudování centra pro sociální služby. Tomuto návrhu však zastupitelé příliš nakloněni nejsou. „Znamenalo by to značný finanční vklad města, což by náš rozpočet určitě neunesl. Museli bychom sehnat dotace,“ sdělil starosta s tím, že osobně je více nakloněn první variantě.
 
Ovšem, jak sám dodal, věc je teprve na začátku a je předčasné dělat závěry, ke které variantě se nakonec radní přikloní.

Prodejny vítají

Nápad vybudovat zde obchody vítají i lidé z Lukavce. „Myslím, že by to bylo dobré řešení. Obchod s oblečením nebo s botami je něco, co městu chybí. Nakupovat musíme jezdit až do Pacova,“ postěžovala si Jitka Pavelcová s tím, že stavba by si jistě zasloužila nějaké opravy. Po rekonstrukci volají i další obyvatelé města.
 
„Vzhledem k tomu, že jsem tam chodil do školy, líbilo by se mi, kdyby se stavba opravila a byla znovu nějakým způsobem využívána,“ podotkl Pavel Florián.