Dělníci na inovaci centra městyse pracovali po dobu letních prázdnin.
 
„Náměstí Sv. Václava získalo nové chodníky, obruby a povrch komunikace. Přibylo i nové osvětlení a veřejný rozhlas,“ sdělil starosta městyse Pavel Kubec. Investice do rekonstrukce se vyšplhaly na částku čtyři miliony korun. Městys ovšem nemohl tuto částku uhradit sám ze svého rozpočtu. Zažádal proto o pomoc státu.
 
„Na opravu náměstí jsme získali dotaci ve výši devadesáti procent. Zbytek jsme uhradili sami,“ upřesnil starosta Kubec.
 
Vzhledem k tomu, že Lukavec má poměrně bohatou historii a náměstí dominuje kulturní památka kostela sv. Václava, na jehož místě stávala kaple z první poloviny 14. století, bylo nutné rekonstrukci oznámit archeologům.
 
„Archology jsme informovali, byla to naše povinnost. Ti se ale nakonec nedostavili. Dělníci nezasahovali do hlubších vrstev, a tak se na žádný objev nanerazilo,“ řekl místostarosta Lukavce František Pinkas.
 
Opravené náměstí ocenili hlavně tamní obyvatelé. Část náměstí totiž byla opravená už dříve a druhá polovina dělala celkovému vzhledu centra městyse ostudu.
 
„Lidé naléhali už poměrně dlouho, horní část náměstí opravdu nevypadala dobře,“ poznamenal starosta Kubec.
 
„Teď už náměstí vypadá trochu na úrovni. Před tím bylo takové zaostalé,“ připustil Jiří Pavliště z Vyklantic. Proměnu ocenila i Martina Mišoňová z Lukavce. „Je dobře, že je to spravené. Ještě by se ale měla opravit i stará škola,“ řekla.
 
Starosta Lukavce Pavel Kubec a místostarosta František Pinkas za doprovodu radního kraje Vysočina Miroslava Houšky a politika Jana Kasala otevřeli zrekonstruované náměstí.