Na závody přijelo dvaadvacet družstev z okresu a jedno hostující z Prahy – Kbelů.

První na základnu šlo družstvo z Křeče a svým výkonem 17.72s nasadilo hodně vysokou laťku pro favorizovanou Rohovku. Ta na tuto výzvu nezareagovala a čas 19.46s ji posunul po prvním kole na druhou pozici, třetí skončilo družstvo ze Zhořce.

Ovšem stále nebylo rozhodnuto, mladé hasiče čekali druhé pokusy. Bez přestávky se pokračovalo a to velmi zajímavě, napětí a nejistota sílila a otázka, kdo bude letos na prvních třech místech, byla stále otevřená.

Druhý pokus se rohoveckému družstvu moc nepovedl a platil tedy čas z prvního kola. Zůstala tedy na druhém postu a musela, ač nerada odevzdat putovní pohár silnějšímu postu. Na druhé straně, nikdo zatím netušil kdo bude třetí. Tuto otázku rozlousklo předposlední startující družstvo.

Zajíčci se předvedli víc než dobře a čas 19.94 jim stačil k obsazení bronzového postu. Bylo to pro řadu soutěžících překvapení, ale družstvo předvedlo na mokré trávě vskutku pěkný výkon a zaslouženě si pohár odváželo do Zajíčkova.

Přes počáteční problémy s časomírou a pozdější nepříjemnosti s deštěm se tato soutěž povedla a nezbývá než poděkovat pořadatelům, rozhodčím a všem soutěžícím za účast.