Letecké motory stále burácí nad územím Vysočiny, Olomouckého, Pardubického, Jihomoravského a Jihočeského kraje. Podle Introvičové nelze říci předem, na kolik mist piloti během dne vzlétnou. "Je to do poslední chvíle tajné i pro samotné piloty, cvičení by se co nejvíc mělo blížit realitě," řekla ČTK mluvčí cvičení Sabina Introvičová.

Cvičení je zaměřené na spolupráci mezi pozemním vojskem a letectvem. Letečtí návodčí v terénu mají za úkol navádět letouny na cíle. "Pilot přibližně ví, v jakém prostoru se cíl nachází. Spojí se s návodčím na zemi, který mu dodá přesné údaje. Až najde cíl, představovaný maketou, provede náznak útoku. Necvičíme s municí, pilot se jen snese níž k zemi," popsala průběh cvičení Introvičová.

Cvičení Létající nosorožec je zaměřené na zvyšování kvalifikace předsunutých návodčích. Účastní se ho téměř 700 vojáků z ČR, Slovenska, Británie a Dánska. Britové mají k dispozici letouny Tornado a Hawk, ve vzduchu budou také letouny L-39 a L-159 a vrtulníky Lynx a Mi.

Operační středisko cvičení je umístěno na letecké základně v Náměšti nad Oslavou. Obyvatelé v okolí letiště musejí počítat se zvýšením hluku, s větším počtem nízkých průletů bitevníků či vojenskou technikou na silnicích.

Cvičení Flying Rhino 2007, jež je pro vzdušné síly Česka jednou z nejvýznamnějších událostí roku, skončí 4. května. Létat se bude většinou od 09:00. Pět dnů jsou v plánu i noční lety od 20:00 do 23:00. Nebude se létat pouze o víkendu a 1. května.