Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Želiv: léčebna zanikne

Želiv - O osudu psychiatrické léčebny v Želivě je definitivně rozhodnuto. Jisté je, že tam nadále nebude zařízení pro lidi závislé na alkoholu, jak tomu bylo doposud.

6.3.2008
SDÍLEJ:

Budova léčebny v ŽelivěFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

Poslední nadějí pro zachování pracoviště bylo jednání s pražskými Bohnicemi jako s dalším možným provozovatelem.

Ty však od záměru pokračovat v provozu protialkoholního oddělení nakonec ustoupily. „S největší pravděpodobností v Želivě oddělení pro závislé pacienty nevznikne,“ uvedla Dagmar Žaludová, mluvčí pražské bohnické léčebny.

Bohnice jsou poslední nadějí

Jak dodala, hlavním důvodem proč pražská léčebna o zřízení tohoto odděleného pracoviště ustoupila je to, že vzhledem k zavedení regulačních poplatků se obávají úbytku klientů v inkriminované skupině.

Velká nejistota za zdí léčebny panovala už od chvíle, kdy bylo zaměstnancům oznámeno, že se jejich pracoviště s definitivní platností ruší.

Její provozovatel, Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod totiž rozhodla, že oddělení z provozních důvodů přestěhuje. „Pro nás je samozřejmě výhodnější mít vše pohromadě,“ řekl Jaromír Mašek, ředitel havlíčkobrodslé psychiatrie.

Nyní už zaměstnanci jistotu mají, ovšem spokojeni být nemohou.

„Nový provozovatel tady byl pro mnoho z nás velkou nadějí. Nyní nezbývá nic jiného, než to, že si budu muset hledat práci jinde. Jít pracovat do Havlíčkova Brodu vzhledem ke špatným dopravním spojům nechci,“ podotkla jedna ze zaměstnankyň želivské léčebny, která si nepřála být jmenována.
Právě o zachování pracovních míst jde podle želivského starosty Karla Chmela v této situaci především.

Církev má nárok na pozemky

„Protialkoholní oddělení v Želivě sice nevznikne, ovšem jednání s Bohnicemi stále pokračují. Nyní hledáme možnosti, jaké využití by bylo pro tento objekt vhodné. Naším zájmem je nějaké zdravotnické zařízení zde udržet,“ řekl Chmel.

V úterý se proto znovu sešel se zástupci pražské léčebny na několikahodinovém jednání a padaly další návrhy.

„Jednání jsou stále otevřená, proto bych o nich zatím nerad spekuloval,“ vyjádřil se Karel Chmel s tím, že jednání byl přítomen i želivský opat.

„Zhruba jedna třetina zastavěné plochy v areálu léčebny je historickým majetkem církve, která na něj má restituční nárok,“ podotkl starosta Chmel.
To podle něj mohl být také jeden z hlavních důvodů, proč bohnická léčebna zatím v Želivě svou pobočku nezřídí.

Autor: Petra Nováková

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení